#UkažteNámData
ESG reporting
Jakmile jste na cestě k udržitelnosti, je důležité, abyste vaše pokroky a úspěchy sdíleli se světem. Vaši zákazníci, klienti i investoři potřebují porovnatelné, konzistentní a komplexní zprávy založené na ESG datech, aby porozuměli výsledkům aktivit vaší společnosti. Naši obsahoví specialisté vám pomohou vytvořit váš příběh, a to v kontextu platných ESG rámců a směrnic.

Reporting dle EU legislativy a standardů
Provedeme vás novými směrnicemi Evropské unie, jako jsou CSRD (ESRS), CS3D a EU taxonomie. Poradíme vám, kde musíte být v souladu, která data sbírat a jak vše vykazovat. Ukážeme vám, jak co nejvhodněji sestavit váš report, případně ho sestavíme za vás. Máme bohaté zkušenosti také s reportingem dle mezinárodních rámců, jako jsou GRI, TCFD nebo SASB.
Strategie a tvorba konceptu zprávy
Jakmile vás provedeme rámci a legislativou, sestavíme strukturu reportu, doporučíme vhodný způsob komunikace vaší ESG strategie, dat a aktivit a vytvoříme koncept, který bude základem všech vašich budoucích reportovacích aktivit. Vše připravíme včetně povinných indexů a tabulek dle požadovaných standardů (ESRS, GRI atd.), uzpůsobené klíčovým stakeholderům, na které je třeba cílit.
Sběr dat a plánování obsahu
Sběr dat je často časově nejnáročnější částí celého procesu tvorby ESG zprávy. Připravíme vám data pro sběr, naplánujeme váš obsah na základě povinných údajů a pomůžeme vám shromáždit ta nejvhodnější fakta a čísla. Vašim kolegům pomůžeme se sběrem a vysvětlíme příležitosti, které z toho pro ně plynou.
Příprava pro dodavatele ESG dat
Pro reporting vašich materiálních témat je třeba vybudovat stabilní ESG tým, který bude řídit tým interních dodavatelů ESG dat napříč společností. Pomůžeme vám sestavit tým, který bude mít za úkol reportovat sledovaná data a témata, a dále pro ně připravíme workshopy s návodem, jak reportovat jednotlivé ukazatele v ESRS standardech, či nastavovat cíle a politiky.
Copywriting
Naši copywriteři se specializují na ESG reporting (v češtině a angličtině) v souladu s legislativou dle požadovaných standardů (GRI, ESRS atd.) a s cíli SDGs – to vše bez greenwashingu a povrchových marketingových tvrzení. Text reportu dále doplní o nezbytné indexy a rejstříky. Na závěr vždy report prochází jazykovou korekturou a korekturou grafické verze.

Pracujeme v souladu s evropskou legislativou a příslušnými mezinárodními ESG rámci, které se týkají sektoru vaší společnosti, jeho rizik a příležitostí.

  • Corporate Sustainability Reporting Disclosure (CSRD)
  • Sustainable Finance Disclosure Regulation (SFDR)
  • EU Taxonomie
  • Global Reporting Initiative (GRI)
  • Sustainable Development Goals (SDGs)
  • Ratingové agentury MSCI, EcoVadis a další
  • Legislativa ve vašem sektoru

Využijte nás na vaší cestě k udržitelnosti.

Zavolejte nám ještě dnes. Budete mluvit přímo s odborníkem na udržitelnost.
Kontaktujte nás
Napište nám, zavolejte nebo nás přijďte navštívit do naší kanceláře v centru Prahy, kde si spolu můžeme dát výbornou fairtrade kávu.
+420 222 317 685
info@flagshipimpact.com
Flagship Impact s.r.o.
Vězeňská 859/9, 110 00 Praha 1 - Staré Město
IČO: 19306571, DIČ: CZ19306571
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z webu.