#CoJeVášFiremníSmysl?
ESG strategie
Pomůžeme vám dosáhnout ambicí, které si v oblasti udržitelnosti nastavíte. Od strategie na míru, která bude v souladu s obchodním záměrem vaší firmy, po vysoké skóre od ratingových agentur. Připravíme vám audit, identifikujeme témata, která jsou pro váš byznys a vaše stakeholdery nejdůležitější, pomůžeme stanovit konkrétní cíle a KPIs a podpoříme vás s jejich implementací - pojďte do toho s námi.

Nastavení ESG strategie
Společně nastavíme ESG strategii vaší společnosti do dalších let podpořenou specifickými cíli a klíčovými ukazateli výkonu, ušitou na míru vaší společnosti a její vizi budoucnosti. Strategie připravujeme dle EU legislativy CSRD. Zaměříme se na dynamiku vašeho odvětví a trhu, vaši strategickou pozici, nadcházející trendy a aktuální legislativu, abychom zlepšili váš dopad a vytvořili skutečnou hodnotu.
Legislativa a standardy
Provedeme vás novými směrnicemi Evropské unie jako jsou Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) a EU Taxonomie a také mezinárodními rámci v oblasti udržitelnosti jako GRI Standards, SDGs, TCFD nebo SASB. Poradíme vám, který z nich je pro vás nejvhodnější, co je pro vás povinné a jak je využít k co nejlepšímu nastavení či aktualizaci vaší ESG strategie.
Analýza dvojité materiality
Dvojitá materialita je základem celé ESG strategie, protože pomáhá definovat vaše klíčové ESG dopady, rizika a příležitosti. Materialitu vypracováváme dle EU legislativy CSRD (ESRS) a GRI standardů. Pomůžeme vám porozumět kontextu vašeho podnikání, shromáždit relevantní data a zapojit klíčové stakeholdery. Prioritizujeme nejdůležitější faktory pro byznys a ukážeme, jak s nimi pracovat v rámci vaší strategie.
Cíle a akční plán
Navrhneme vám doporučení pro vaši ESG strategii do dalších dvou až pěti let dle EU legislativy CSRD a ostatních EU direktiv, které se týkají vašeho sektoru (např. CS3D, WoB, Green Claims). Doporučíme vhodné politiky, systémy sběru dat a řešení pro zjištěné nedostatky. Zároveň doporučíme aktivity na základě vašich materiálních témat a jak docílit správného dlouhodobého dopadu.
Stakeholder dialog
Nedílnou součástí ESG strategie je znát své interní a externí stakeholdery (zainteresované strany) a pravidelně je zapojovat do tvorby a aktualizace vaší strategie. Pomůžeme vám připravit kvantitativní i kvalitativní dotazníky a kulaté stoly, které získají kvalitní zpětnou vazbu pro vaši ESG strategii. Klíčové stakeholdery identifikujeme, zapojíme a dodáme vám analýzu výsledků.
Vzdělávání ESG týmu
Pomůžeme vám vybrat klíčové kolegy, kteří budou zapojeni do vašeho interního ESG týmu napříč firmou. ESG tým by měl koordinovat ESG data, cíle a KPIs. Zároveň jsou důležití při stakeholder dialozích a práci na identifikaci relevantních současných a potenciálních dopadů a rizik vašeho podnikání. Do tématu je zapojíme a vše vysvětlíme.

Pracujeme v souladu s evropskou legislativou a příslušnými mezinárodními ESG rámci, které se týkají sektoru vaší společnosti, jeho rizik a příležitostí.

  • Corporate Sustainability Reporting Disclosure (CSRD)
  • Sustainable Finance Disclosure Regulation (SFDR)
  • EU Taxonomie
  • Global Reporting Initiative (GRI)
  • Sustainable Development Goals (SDGs)
  • Ratingové agentury MSCI, EcoVadis a další
  • Legislativa ve vašem sektoru

Využijte nás na vaší cestě k udržitelnosti.

Zavolejte nám ještě dnes. Budete mluvit přímo s odborníkem na udržitelnost.
Kontaktujte nás
Napište nám, zavolejte nebo nás přijďte navštívit do naší kanceláře v centru Prahy, kde si spolu můžeme dát výbornou fairtrade kávu.
+420 222 317 685
info@flagshipimpact.com
Flagship Impact s.r.o.
Vězeňská 859/9, 110 00 Praha 1 - Staré Město
IČO: 19306571, DIČ: CZ19306571
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z webu.