#KlimatickáZměnaJeTu
Služby v oblasti životního prostředí
Posoudíme dopad vaší společnosti na životní prostředí, včetně vašich služeb, produktů a dodavatelského řetězce. Ukážeme vám, jak minimalizovat negativní dopad na životní prostředí a představíme možnosti vaší dekarbonizace.

Environmentální reporting
Povinný EU reporting zahrnuje pět oblastí týkajících se dopadů na přírodu. Pro dosažení efektivního řízení této oblasti je klíčové vytvořit sjednocenou environmentální strategii, která vychází z analýzy rizik a dopadů. Budete pak schopni systematicky vykazovat progres v souladu s EU legislativou a mezinárodními iniciativy, jako jsou Task Force on Climate-Related Financial Disclosures (TCFD) či vědecky podložené cíle (SBTi).
Analýza dodavatelských řetězců
Nabízíme komplexní hodnocení rizik a dopadů spojených s provozy a dodavatelskými řetězci, s důrazem na budoucí klimatické a přírodní vlivy. V souladu se Směrnicí o odpovědnosti za dodavatelské řetězce (CS3D) vám poskytneme podporu při identifikaci potenciálních nedostatků a rizik ve vašem dodavatelském řetězci a vyvineme efektivní strategie k jejich řešení.
Měření uhlíkové stopy
Provedeme měření uhlíkové stopy vaší společnosti nebo produktu v souladu s mezinárodním GHG protokolem. Navrhneme a implementujeme efektivní proces sběru dat, abychom vám usnadnili získávání potřebných informací. Na základě komplexní analýzy kvantifikujeme ekologický dopad vaší společnosti a poskytneme konkrétní doporučení, jak stopu minimalizovat.
Strategie dekarbonizace
Vypracujeme detailní strategii, jak přistupovat k uhlíkové stopě a dekarbonizaci vaší společnosti. Strategie vychází ze sektorové analýzy, zhodnocení rizik a identifikace příležitostí, průzkumu trhu, benchmarkingu a odpovídá aktuálním legislativním požadavkům. Pomůžeme vám ji uvést do praxe, navrhneme dotazníky pro vaše dodavatele, zavedeme osvědčené postupy a stanovíme redukční cíle a dlouhodobé ambice.
Vývoj udržitelných produktů
Produktová udržitelnost je jedním z pilířů podpory konkurenceschopnosti, diferenciace značky či podpory reputace společnosti. Pomůžeme vytvářet inovace s důrazem na pozitivní reálné dopady na environmentální i sociální sféru, a ekonomické cíle vaší firmy. Podpoříme vás s předcházením greenwashingu, výběrem udržitelných materiálů či komunikací produktových vlastností.
Environmentální analýza
Chcete vědět, jak si vaše firma vede v environmentální oblasti? Provedeme komplexní analýzu vaší společnosti, která zohledňuje nejen běžné výzvy ve vašem odvětví, ale také specifika vašeho provozu. Identifikujeme klíčová ohniska s negativním vlivem na životní prostředí a rozpoznáme hlavní rizika, která by vás mohla v budoucnu potkat. Naše posouzení poskytne jasný obraz o tom, jak můžete optimalizovat svůj environmentální přístup.

Pracujeme v souladu s legislativou EU a předními mezinárodními rámci v oblasti životního prostředí.

  • Jsme oficiální podporovatel Task Force on Climate-Related Financial Disclosures (TCFD)
  • Pracujeme v souladu s Carbon Disclosure Project (CDP)
  • Pracujeme v souladu s Greenhouse Gas Protocol (GHG Protocol)
  • Pracujeme v souladu se Science Based Targets (SBTi)

Tvorba odolné strategie orientované na přírodu: naše cesta
Měření uhlíkové stopy
Strategie dekarbonizace
Analýza rizik a dopadů dodavatelského řetězce
Environmentální strategie a reporting

Využijte nás na vaší cestě k udržitelnosti.

Zavolejte nám ještě dnes. Budete mluvit přímo s odborníkem na udržitelnost.
Kontaktujte nás
Napište nám, zavolejte nebo nás přijďte navštívit do naší kanceláře v centru Prahy, kde si spolu můžeme dát výbornou fairtrade kávu.
+420 222 317 685
info@flagshipimpact.com
Flagship Impact s.r.o.
Vězeňská 859/9, 110 00 Praha 1 - Staré Město
IČO: 19306571, DIČ: CZ19306571
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z webu.